Zapraszamy Państwa na kolejną debatę z cyklu #RODMonline

Debata „Problemy bezpieczeństwa energetycznego Polski, Białorusi, Ukrainy i Państw Bałtyckich” powstała we współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Warsaw Institute oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Białystok.

Stream pojawi się na wydarzeniu przed rozpoczęciem debaty – kliknij ” WEZMĘ UDZIAŁ” aby dostać powiadomienie o rozpoczynającej się transmisji.

W trakcie debaty zaproszeni eksperci poruszą następujące zagadnienia:
– Konsekwencje rozpadu bloku sowieckiego dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i jej nowych wschodnich sąsiadów – Litwy, Białorusi i Ukrainy.
– Surowce energetyczne w rosyjskiej polityce reintegracji obszaru postradzieckiego.
– Rozwiązania w zakresie polityki energetycznej stosowane przez rządy Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy ukierunkowane na zachowanie suwerenności państwowej.
– Amerykańsko – rosyjska rywalizacja o rynki zbytu surowców energetycznych w Europie i jej konsekwencje dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Udział w wydarzeniu wezmą:
– prof. dr hab. Eugeniusz Mironowicz – autor 6 monografii, w tym dotyczących najnowszej polityki zagranicznej Ukrainy i Białorusi. Kierownik Katedry Polityki Międzynarodowej w Instytucie Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.
– Dr hab. Krzysztof Buchowski profesor nadzwyczajny w Instytucie Historii i Nauk Politycznych Uniwersytet w Białymstoku– historyk, lituanista, specjalista ds. stosunków polsko-litewskich.
– Mariusz Marszałkowski – dziennikarz i analityk portalu BiznesAlert.pl specjalizujący się w zagadnieniach z dziedziny bezpieczeństwa, sektorze ropy i gazu oraz polityce wschodniej.

Moderatorem debaty będzie dr Małgorzata Ocytko – prodziekan ds. dydaktycznych na Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych UwB.

Transmisję wydarzenia będzie można śledzić na kanałach social media MSZ, Warsaw Institute i #RODM.
_______

Nie przegap interesujących Cię treści i zostaw like’a pod naszymi profilami na Facebooku oraz zajrzyj na:

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie
Fundacja Jagiellońska
http://rodm-rzeszow.pl/
https://twitter.com/RRzeszow

#RODMRzeszów #FJ #MSZ