Od 1 marca 2019 r. RODM w Rzeszowie prowadzony jest przez Fundację Jagiellońską.

Fundacja Jagiellońska prowadzi program stypendialny, który ma na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, kulturalny i społeczny. Naszym stypendystom zapewniamy wsparcie w formie warsztatów przedmiotowych, obozów interdyscyplinarnych, spotkań z ludźmi kultury, nauki i życia społecznego, ułatwiamy dostęp do kultury wysokiej oraz instytucji kultury i dziedzictwa narodowego. Celem Fundacji jest, aby zdolna młodzież była nie tylko wszechstronnie wykształcona, ale także zakorzeniona w dziedzictwie narodowym, a w przyszłości wykorzystywała swoje talenty dla dobra i pożytku Rzeczypospolitej.

Fundacja Jagiellońska w internecie:

Oferta działań RODM Rzeszów:

  • interaktywne lekcje historii z wykorzystaniem Symulacyjnej Gry Wielkoformatowej INTERMARIUM,
  • spotkania młodzieży ze świadkami historii, którzy uczestniczyli w ważnych wydarzeniach historycznych,
  • debaty z udziałem ekspertów,
  • warsztaty dla nauczycieli,
  • konferencje naukowe…

oraz wiele innych, interesujących wydarzeń poruszających  tematykę międzynarodową. Nasz ośrodek jest otwarty na współpracę z innymi instytucjami z terenu całego województwa podkarpackiego.

 

Wszystkie zainteresowane osoby, niezależnie od wieku, zapraszamy do współpracy. Współtwórz z nami Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie! Zdobądź swoje pierwsze doświadczenie w organizacji różnych wydarzeń o tematyce międzynarodowej: konferencji, debat, spotkań ze świadkami historii.

Napisz do nas: