Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie oraz Fundacja Jagiellońska z Łańcuta mają zaszczyt zaprosić na debatę panelową poświęconą Polskiej Pomocy Rozwojowej, która odbędzie się 4 października o 8:30 w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego.

>>FORMULARZ ZAPISU ONLINE<<

Naszymi i Państwa gośćmi będą:

  • Marcin Przydacz, Wiceminister Spraw Zagranicznych ds. polityki wschodniej, współpracy rozwojowej oraz dyplomacji ekonomicznej,
  • Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego,
  • Barbara Michałowska – Departament Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych,
  • Karol Janas, Instytut Rozwoju Miast i Regionów.

Współcześnie Official Development Aid to ważne narzędzie współpracy międzynarodowej. Z roku na rok znaczenie pomocy udzielanej przez Polskę rośnie. Pomagamy krajom Partnerstwa Wschodniego, Afryki i Azji. Szczególne znaczenie ma pomoc rozwojowa i humanitarna udzielana mieszkańcom Bliskiego Wschodu, którzy ucierpieli w wyniku konfliktów zbrojnych. Wsparcie pomaga przetrwać najtrudniejszy okres i uchronić przed koniecznością emigracji. W ten sposób przyczynia się do rozwiązania kryzysu migracyjnego. W trakcie debaty porozmawiamy również o Polskiej Pomocy dla Ukrainy, która również ucierpiała w wyniku agresji zbrojnej.