? Inicjatywa Trójmorza powstała w 2015 roku jako projekt, którego celem było wzmocnienie współpracy dwunastu krajów w regionie Morza Adriatyckiego, Bałtyckiego oraz Czarnego. Drogą do zacieśnienia kooperacji ma być między innymi realizacja wspólnych inicjatyw w obszarach infrastruktury, energetyki i bezpieczeństwa. Prelegenci przybliżą specyfikę obecnej współpracy w formacie Trójmorza, wskażą największe wyzwania oraz szanse i perspektywy na przyszłość Inicjatywy.

? Debata będzie jednocześnie podsumowaniem projektu „Trimarium. Wielkoformatowa gra symulacyjna jako narzędzie wsparcia współpracy w formacie Trójmorza” realizowanego przez Fundację Jagiellońską i współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2021” oraz Fundację Empiria i Wiedza.

? Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 9 grudnia 2021 r. o godz. 10:30.

? Udział zapowiedzieli:

➢ Arkady Rzegocki – Szef Służby Zagranicznej / Ministerstwo Spraw Zagranicznych,
➢ Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego,
➢ Tomasz Matulka – Dyrektor Biura ds. Współpracy z Zagranicą w Banku Gospodarstwa Krajowego.

? Moderatorem rozmowy eksperckiej będzie Maciej Trojnar – Koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

? Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Zapraszamy zarówno na profil FB #RODMRzeszów, jak i do sali 105 w Urzędzie Marszałkowskim przy ulicy Lubelskiej 4.

UWAGA: limit miejsc! Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy przez link: https://docs.google.com/…/1FAIpQLScIg95spEy…/viewform…