Kiedy?
Czwartek 12 sierpnia godz. 12:00.
Gdzie?

Tylko na profilu RODM-u Rzeszów! O czym?

Róg Afryki to obszar, od którego nieprędko wzrok odwracają oczy stratedzy największych potęg tego świata. To nie może zaskakiwać – Róg Afryki to klucz do formowania stosunków międzynarodowych daleko wykraczających znaczeniem poza stricte geograficzny zakres tego pojęcia.

W wywiadzie dla RODM-u Rzeszów ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych – dr Jędrzej Czerep wyjaśni istotę mechanizmów międzynarodowych w tym arcyciekawym regionie świata, a także opowie o innych interesujących zjawiskach, m.in. o konflikcie o wodę między Egiptem a Etiopią i czy grozi tym krajom wojna o wodę wywołana strachem przed suszą?

Będzie również o tym jak to możliwe, że Etiopia, kraj jak wiadomo rozwijający się, pozwoliła sobie na luksus odrzucenia, uwaga, stu czterdziestu milionów dolarów (sic!) pomocy od Stanów Zjednoczonych?

A także o tym, czy w Etiopii trwa właśnie wstępna faza domowej wojny i dlaczego niektórzy mieszkańcy Etiopii obawiają się powtórki najgorszego. Powtórki niewyobrażalnego, czyli tego, że na etiopskiej ziemi nastąpią wydarzenia podobne do tych tragicznych konfliktów z Rwandy.

Niektórzy mawiają – gdzie wojna, tam próbuje korzystać Rosja.
Tymczasem radary rejestrują ostatnio o wiele liczniejsze niż przedtem loty na trasie Moskwa – Addis Abeba…