Lipiec to dla nas pracowity miesiąc. Poza szeregiem atrakcyjnych wydarzeń, które odbędą się w Krasiczynie oraz Łańcucie, zaplanowaliśmy również zajęcia edukacyjne dla uczestników półkolonii. Ich temat to 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Przeprowadzone zostaną w trzech filiach Rzeszowskiego Domu Kultury (Pobitno, Załęże i Wilkowyja) oraz Miejskim Domu Kultury w Radymnie.

1 maja 2019 r. minęło 15 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przez ten czas Polska zdobyła ważną pozycję na arenie międzynarodowej, stając się aktywnym i ważnym członkiem UE. Jej słowo liczy się w debacie na temat przyszłości wspólnoty, polityki migracyjnej, klimatycznej czy gospodarki. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej z Rzeszowa, który jest prowadzony przez Fundację Jagiellońską chce szczególnie zaakcentować tą ważną rocznicę dla historii polskiej dyplomacji oraz współczesnego kształtu naszego państwa.

Z tej okazji przygotowaliśmy interesujące zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Ich tematem będzie 15 lat członkostwa Polski w UE. Do uczestnictwa w nich zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkoły podstawowej. Przygotowaliśmy dla nich atrakcyjną formę zajęć, dzięki którym poprzez zabawę szybko przyswoją informacje na temat Unii Europejskiej oraz Polskim. Zadbaliśmy o to, by zajęcia były realizowane w ciekawy dla najmłodszych sposób, pobudzając także kreatywność dzieci.

Czas trwania zajęć: 45-60 minut

Zajęcia są bezpłatne dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Osoby zainteresowane przeprowadzeniem zajęć na terenie szkoły albo domu kultury zapraszamy do kontaktu z Anną Petynią, konsultantką Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, pod nr tel. kom. 731 638 957, albo e-mailem: apetynia@jagiellonska.org.