Interesującego i merytorycznego wywiadu online dla RODM-u Rzeszów udzieli znamienita ekspertka dr Zofia Sawicka – arabistka, politolog, pracuje naukowo w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego; doktorat uzyskała z nauk o mediach, odbyła roczne stypendium polskiego rządu w Syrii i staż w Ambasadzie RP w Damaszku

Instytucie Nauk o Polityce na Uniwersytecie Rzeszowskim, z wykształcenia jestem arabistką i politologiem, doktorat uzyskałam z nauk o mediach, byłam również rok na stypendium rządu polskiego w Syrii, odbyłam też staż w Ambasadzie RP w Damaszku.

W rozmowie dla RODM-u Rzeszów i wszystkich widzów dr Zofia Sawicka opowie m.in. o następujących interesujących kwestiach:

Czy islam w Europie postrzegany jest w przeważającej mierze jako nadal element kulturowy zaczerpnięty z zewnątrz, czy może jest uważany za integralną część kultury europejskiej?

Jakie przeszkody w integracji ze społeczeństwem napotykają muzułmańscy mieszkańcy UE i jak reagują na nie rządy różnych państw?

Dlaczego Arabska Wiosna zmieniła istotnie również Europę i w jaki sposób na nią oddziałuje do dziś?

Jak tzw. Państwo Islamskie próbowało dokonywać swojego „rebrandingu” poprzez przedstawianie dżihadu jako „cool lifestyle” i jak wykorzystywało do tego nawet amerykańskich… popkulturowych superbohaterów – Avengersów?Polecamy obejrzeć wydarzenie zdalne RODM-u Rzeszów – gwarantujemy, że nie będzie to czas stracony, a przeciwnie: jest to propozycja wartościowo spędzonego czasu części długiego weekend!

Transmisja: piątek 4 czerwca godz. 17:00.