We wtorkowy poranek w Czudcu zorganizowaliśmy wyjątkową, międzypokoleniową rozgrywkę „Intermarium – wielkoformatowej gry symulacyjnej”. Wzięli w niej udział nauczyciele szkół podstawowych oraz średnich, studenci kierunków pedagogicznych oraz uczniowie VII klasy szkoły podstawowej. Wydarzenie zorganizowaliśmy wspólnie z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

„Intermarium” to wielkoformatowa gra planszowa, która jest doskonałym narzędziem dydaktycznym wspierającym nauczanie nauczanie historii, geografii i WOS-u w szkołach ponadpodstawowych oraz VII i VIII klasach szkół podstawowych. Pozwala ona na symulację konfliktów, które targały Europą w okresie międzywojnia. Główną koncepcją wokół której zbudowano fabułę gry jest idea międzymorza, która przewijała się przez historię naszego kraju od początku panowania Jagiellonów. Grę animuje pięciu animatorów.

 

Rozgrywka była bardzo emocjonująca! Uczestnicy bardzo szybko zrozumieli zasady gry i rozpoczęli zawiązywanie traktatów pomiędzy państwami. Ochoczo wzmacniali terytoria krajów rozbudowując technologię oraz dbając o powiększanie liczebności armii.Co ciekawe, nie doszło do konfliktu zbrojnego! To pierwszy taki przypadek!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z naszego wyjazdu.

fot. Anna Petynia