Co  Rosja może zyskać blisko współpracując z Chinami, natomiast co ryzykuje przykładając dużą wagę do stosunków rosyjsko-chińskich, w których asymetria ekonomiczna i demograficzna jest bardzo wyraźna? Obok szeregu zbieżnych interesów Rosji i Chin istnieje wiele obszarów, w których Moskwa i Pekin konkurują w polityce międzynarodowej. Stosunki rosyjsko-chińskie są niezwykle skomplikowane, wielowymiarowe i jakże istotne dla świata, zwłaszcza że decyzje podejmowane przez władze rosyjskie i chińskie uważnym okiem obserwują, aktywnie reagując, nieustannie Stany Zjednoczone…

Na temat stosunków rosyjsko-chińskich wywiadu online dla RODM-u Rzeszów udzieli znamienity ekspert: Dr hab. Michał Lubina, prof. UJ, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, autor bardzo wielu publikacji, w tym m.in. słynnej książki „Niedźwiedź w cieniu smoka. Rosja-Chiny 1991-2014”.

Start transmisji już we wtorek 27 kwietnia o godz. 16:00 tylko na profilu FB Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie!