Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau zaprasza do korzystania z nowego portalu internetowego stanowiącego komfortowe i merytoryczne narzędzie cyfrowe pełniące funkcję przewodnika prawnego dla polskiej rodziny za granicą: www.dziecizagranica.gov.pl

Wypowiedź Ministra na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=4hD4T355EKw…

Akcja informacyjna jest efektem wspólnych działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Rzecznik Praw Dziecka. Zgodnie z komunikatem na stronie internetowej Biura Rzecznika Prasowego MSZ (link do całej relacji na końcu postu):

„Portal dziecizagranica.gov.pl to kompendium wiedzy m.in. na temat modelu edukacji, systemu pomocy socjalnej czy opieki społecznej w państwach Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Islandii i Norwegii. Znajdują się na niej także informacje na temat pomocy, którą polskim rodzinom mogą zaoferować władze lokalne. Taka wiedza pozwoli uniknąć ewentualnych problemów wynikających z nieznajomości uregulowań miejscowych oraz ułatwi odnalezienie kontaktu do właściwych instytucji pomocowych w sytuacjach kryzysowych.”

https://www.gov.pl/…/ruszyla-strona-internetowa…