Republika Słowacka to kraj Polsce wyjątkowo bliski, a zarazem nieco przez tę geograficzną bliskość niepoznany, kojarzony z miejscem za mało egzotycznym jako cel turystyki, gdzie wszystko jest bardzo podobnie „jak u nas”, dlatego przez wielu Polaków traktowany jako nieraz wręcz bliźniaczo podobny do Polski. Niesłusznie. Słowacja to kraj ekscytujący, bynajmniej nie tylko z perspektywy czysto geograficznej. Republika Słowacka to także państwo prowadzące interesującą politykę zagraniczną z dynamiczną, choć czasem bardzo cierpiącą wskutek ekonomicznych tąpnięć na świecie. Jedno jest pewne: trudno wyobrazić sobie miejsce Polski w Europie bez refleksji nad relacjami Warszawy z Bratysławą.

O tym, dlaczego słowacka polityka zagraniczna jest pełna wyzwań i jakie są jej uwarunkowania opowie w rozmowie na żywo politolog, ekspert w tymże zakresie – prof. Krzysztof Żarna z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Transmisję obejrzeć można na profilu Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: https://www.facebook.com/rzeszowrodm/

Patron Medialny: Portal Rzeszowski – Jesteśmy dla Ciebie.

Organizatorzy | Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, Fundacja Jagiellońska