🔙 W ostatni czwartek jako Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie mieliśmy okazję przeprowadzić zajęcia na kursie animatorskim organizowanym przez LSO Diecezji Rzeszowskiej.

Pierwszą część spotkania poświęciliśmy na przedstawienie naszej działalności. 👨‍🏫 Opowiedzieliśmy o Podkarpackim Programie Stypendialnym nadzorowanym przed Fundacja Jagiellońska, a także o wielu innych inicjatywach takich jak chociażby wizyta w siedzibie MSZ, czy pokazy filmu o losie rodziny Ulmów.

Kolejna część naszego wykładu ściśle nawiązywała do tematyki kursu formacyjnego, na którym byliśmy ugoszczeni. ✝️☦️☪️ Poruszyliśmy kwestię religii i wyznań w państwach Inicjatywy Trójmorza. Omówiliśmy ich specyfikę i charakter obowiązujący w każdym z krajów. Głównym celem tych zajęć było przekazanie wszechstronnej wiedzy, która umożliwi szeroki ogląd na wierzenia ludzi zamieszkujących sąsiednie państwa.

Dzień zakończyliśmy przeprowadzeniem rozgrywki naszej autorskiej gry planszowej „Trimarium”. 🎲 Młodzi uczestnicy mieli okazję w przystępny sposób wykorzystać swoją wiedzę zdobytą podczas zajęć.

👏 Pragniemy serdecznie podziękować organizatorom za możliwości przeprowadzenia tych zajęć. Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań.